חיפוש
  • דנה

גלגולו של סיפור

לפני כמה שנים כשאור התחיל להתעורר בלילות בבכי הבנתי שהוא מתעורר מחלום...

הייתי אז אמא בת שלוש בערך וכל הסיטואציה הזו הייתה לי מוזרה, איך מסבירים לילד בן שלוש מה זה חלום? כשחושבים על זה לעומק זו תופעה משוגעת... איך מסבירים (אפילו למבוגר) שמשהו קורה והוא מרגיש מאוד אמיתי אבל הוא לא אמיתי???

ולכן כמו שתמיד אני עושה כשאני לא יודעת מה לעשות, הלכתי לחנות ספרים וחיפשתי ספר שמסביר לילדים מהו חלום. מצאתי ספרים שדיברו על חלומות, אבל לא מצאתי ספר שמסביר מה זה חלום ומה בדיוק מתרחש בו.

אז ברכבת, בדרך חזרה מתל אביב דרומה כתבתי סיפור, כתבתי אותו על דף שמצאתי בתיק וניסיתי לפשט שם את הקונספט של חלום. ניסיתי גם להכניס את השאלות שאני הייתי שואלת אם הייתי ילדה בת 3 ובעיקר חשבתי על כלי שילמד את אור איך מתמודדים עם חלומות.

בחרתי איורים שמצאתי באינטרנט וכתבתי את הסיפור באלבום של לופה כדי שיראה לאור כמו ספר אמיתי. מודה שזה היה מלהיב בשבילי, אור לא התרגש במיוחד :)אחרי כמה חודשים אמא שלי נתקלה במקרה בספר והחליטה שהוא חייב לצאת לאור, וכשאמא שלי מחליטה משהו הוא קורה! אז התחלתי לעבוד עם מאיירת ועורכת לשונית ומפיץ שיכניס אותו לצומת ספרים וסטמצקי והוא עבר מליון שיפצורים ונולד להיות ספר קסום שאני אוהבת וגאה בו (אור עדיין לא מתרגש אגב). אז אם יש לכם ילד או ילדה שמתעוררים בלילה מחלומות אתם מוזמנים להקריא להם את קׇדַבּוּבּוּ (יש גרסה דיגטלית חינמית בעמוד).


בתמונה: הדף שעליו נכתב קדבובו בנסיעה ברכבת (רק עכשיו שמתי לב שהוא נכתב על מחוון שהכנתי בעבודה ונועד לעזור למתנדבים לספר את הסיפור האישי שלהם לתלמידים :))