הדרכות לארגונים

במפתח Soul אנו מציעים מגוון הרצאות, סדנאות וסמינרים אשר נועדו לסייע לעובדים לממש את הפוטנציאל האישי שלהם.
ההדרכות שלנו עוסקות בנושאים יצירת מציאות, פסיכולוגיה חיובית, אושר והצלחה ומתמקדות בעולמם האישי והמקצועי של העובדים, במטרה להעצים את תחושת ההגשמה העצמית שלהם במקום עבודתם.

להלן רשימת ההדרכות שלנו, כל נושא ניתן לחוות כטעימה בהרצאה, כהתנסות בסדנה וכתהליך עומק בסמינר:

הובלה והטמעת תהליכי שינוי

אדם יוצר מציאות כאשר הוא מבין שהוא יכול להשפיע על המציאות שבה הוא חי. להבנה זו בלבד יש כוח לשנות דפוסים ולהוביל לשינוי משמעותי. עמדה זו התפתחה לאורך השנים וזכתה לנקודות מבט מגוונות תחת גישות תיאורטיות שונות אשר המכנה המשותף שלהן הינו האמונה כי בני אדם יכולים לחולל שינויים בחייהם ולעצב את מציאות חייהם. 
מטרת ההדרכה היא לסייע למשתתפים לחתור למימוש מטרותיהם תוך פיתוח יכולת התמודדות עם קשיים וכישלונות ובכך לסייע להם להפוך לבעלי מיקוד שליטה פנימי המאמינים כי יש ביכולתם להשפיע על המציאות, ליזום שינוי, להוביל שינוי ולהיות חלק מתהליכי שינוי.

כש"תחשוב טוב יהיה טוב" פוגש את האקדמיה 

ההדרכה עוסקת במפגש שבין הגישות והשיטות הרוחניות לבין המחקר האקדמאי העוסק בחשיבה חיובית. ההרצאה משלבת מחקרים מתחום הפסיכולוגיה החיובית לצד מקורות מהיהדות, הבוזהיזם ועולם הרפואה. המכנה המשותף של הגישות הללו הינו הנחת המוצא כי לאופן שבו אנו בוחרים לפרש ולהתייחס לסיטואציה מסויימת יש השפעה ניכרת על האופן שבו נחווה את הסיטואציה ובעקבות כך גם על התוגבה וההתנהלות שלנו בתוכה. באמצעות התנסויות המשלבות את הקהל, סרטונים והדגמות שונות נלמד כיצד נוכל להתחיל לחשוב ולפעול בדרך שתקדם אותנו אל עבר מטרות שלנו.

הגשמה עצמית על שום מה ולמה?

אדם החי חיים של הגשמה חי חיים ערניים וחיוניים, הוא אינו מוגבל על ידי מחסומים ורואה בבהירות שהוא יכול להיות כל מה שהוא בוחר להיות. לעומתו, אדם החי חיים מתוך חוויה של פשרה תופס את משמעות חייו כחיצונית לו ונמצא תחת ביקורות ושיפוט מתמיד הן של הסביבה והן של עצמו.

בהדרכה נבחן מהי חוויה של חיים מתוך הגשמה לעומת חוויה של חיים מתוך פשרה ונלמד מדוע אנשים רבים מפסיקים להאמין שהם יכולים לחוות חיים של הגשמה ומשמעות.

הצלחה, אושר ומה שבניהם

האם הצלחה מובילה לאושר? או בכל פעם שאתם מצליחים להשיג מטרה מסויימת מייד אתם מגדירים לעצמכם את המטרה הבאה מבלי לעצור ולהנות מהאושר שההצלחה הייתה אמורה לספק לכם?
מחקרים מראים שכדאי להפוך את הנוסחה: לא כדאי לחכות להצלחה כדי להיות מאושרים אלא כדאי להיות מאושרים והאושר יוביל להצלחה.
בהדרכה נבחן את נושא האושר, נלמד מה הם הגורמים המשפיעים על רמת האושר שלכם ואילו פעולות מודעות ניתן לעשות על מנת להעלות ולשמור על רמה קבועה ומספקת של רגשות חיוביים לאורך זמן.

נשים יוצרות מציאות | סדנת העצמה נשית

בעידן שבו אישה היא אשת קריירה, אמא, בת זוג, מפיקת ארועים, מומחית בזילוף עוגות, מאמנת, מתאמנת, אשת משפחה ומגשימת חלומות צריך מדי פעם לעצור ולהסתכל על התמונה הגדולה. להסתכל על כל מה שהשגנו, לטפוח לעצמנו על השכם ואז לנשום עמוק ולרגע אחד להיזכר מי אנחנו בתוך כל התפקידים שלנו.

בסדנה נעסוק בכוחות שלנו כנשים ונלמד כיצד המחשבות שלנו משפיעות על המציאות שלנו ושל הסובבים אותנו, כיצד האמונות שלנו יוצרות מציאות, וכיצד המילים שבהן אנו בוחרות להשתמש משפיעות על התוצאות שאנו משיגות.

לצאת מהגבולות

הסדנה "לצאת מהגבולות" מתבססת על עקרונות הגישה הנרטיבית, אשר מניחה כי הפרשנות שבני אדם נותנים לסיטואציה ולא הסיטואציה עצמה היא שמנחה את האופן שבו הם מרגישים חושבים ופועלים. בסדנה "לצאת מהגבולות" אנו שמים את האדם במרכז ורואים בו כמשפיע על המציאות שלו באמצעות המשמעות שהוא מייחס למאורעות בחייו. בסדנה המשתתפים לומדים לבחון את השפעת הסיפורים הדומיננטיים בחייהם ורוכשים כלים שיאפשרו להם להרחיב את גבולות הסיפור ולהגיע למימוש עצמי.

לפרטים נוספים צרו קשר או השאירו פרטים ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם